fbpx

2 Dünya Devi Bu Altcoin’i Stakeliyor! İşte O Yatırımın Ayrıntıları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Coinotag

2 büyük şirket, bir altcoin’de stake yapmaya karar verdi ve bir araya geldi. Avrupa’nın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Deutsche Telekom, altcoin projesi de olan Celo ödeme ağının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için sermaye devi Andreessen Horowitz (a16z) ile güçlerini birleştiriyor. Bu atılım, telekomünikasyon şirketinin yeni jenerasyon blockchain’lere katılma konusundaki maceracı duruşunu daha da pekiştiriyor.

A16z ve Deutsche Telekom, Celo stake ederek hissedarlık oluşturdu!

Salı günkü bir duyuruya nazaran Deutsche Telekom’un dijital inovasyon kolu T-Systems MMS, artık CELO tokenlarına kendi “önemli” yatırımını ve ayrıyeten a16z’ye bağlı bir diğer yatırım hazinesini stake ediyor. Sermaye firması, hem 2019 hem de 2021’de büyük finansman türlerinde Celo’ya yatırım yapmıştı. Celo’nun hem destekçisi hem de proof-f-stake (PoS) altyapısının sağlayıcısı olan T-Systems’in Flow ağı ve merkezi olmayan finans (DeFi) bilgi oracle hizmeti Chainlink’te de destekleyici rolleri bulunuyor. T-Systems MMS blockchain lideri olan Andreas Dittrich, Celo’da stake etmenin de tıpkı aynı durum olduğunu söylüyor.

Proof of Stake (PoS)

Nitekim heyecan verici olan şeyin, bu ağların üzerinde işlevsel senaryolar oluşturmak olduğunu da söyledi. T-Systems, gelir bakımından Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Dittrich, yaptığı bir açıklamada “Bence Celo’da kullanıcıları lokal hale getirmek, banka gibi hizmet sunmak delicesine kolay. Lakin gelişmekte olan ülkelerde, örneğin eşler araso ödemelerin çok kıymetli olduğu Güneydoğu Asya ülkelerinde finansal sisteme yeni katılan gençleri düşünün; yüksek swap ücretleri olan Western Union’a bel bağlamadan, havale ve uluslararası data gönderim gibi şeyleri düşünün” sözlerini kullandı.

Dittrich, Deutsche Telekom milyonlarca kullanıcıya erişimi olan büyük bir oyuncu olsa da, bu çeşit merkezi olmayan hizmetleri bir topluluğa sunmak söz konusu olduğunda, şirketin rolünün sırf kolaylaştırıcılık ve mümkün olduğunca açık olmak gerektirdiğini söyledi.

Celo ağının altcoin projesi düşüş yaşıyor

Büyük şirketlerin stake ettiği CELO, piyasadaki genel düşüş sebebiyle 24 saatlik ölçekte yüzde 18 oranında değer kaybetti. HisseBank.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin, 5 aydır birinci kez 30.000 doların altına düştü ve bu durum, öbür altcoin’lerin fiyatını da etkiledi. CELO, yazım sırasında 1.89 dolardan işlem görüyor.

2 Dünya Devi Bu Altcoin’i Stakeliyor! İşte O Yatırımın Ayrıntıları yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!